Priprema za prijemni ispit u ŠPUD!

Pristupi hrabro, uzdignute glave prijemnom ispitu

Škole primijenjene umjetnosti i dizajna!

Tečaj namijenjen učenicima osnovnih škola koji žele pristupiti prijemnom ispitu Škole primijenjene umjetnosti i dizajna.

Tečaj se sastoji od 12 školskih sati podijeljenih na 6 radionica u trajanju od 90 minuta.

Rad u grupi (do 10 polaznika) uz individualizirani pristup svakom polazniku.

Tečaj uključuje:

Crtanje stolca obuhvaća rad na

-          pravilnom smještanju modela u format;

-          prenošenju proporcija (širina, visina);

-          odnosima među veličinama;

-          međuprostornim odnosima;

-          skraćenjima u perspektivi;

-          kvaliteti linije;

-          tonskoj skali.

Crtanje kompozicije i kompozicija u boji obuhvaća rad na:

-          pravilnom smještanju kompozicije u format;

-          prenošenju proporcija (širina, visina);

-          odnosima među veličinama;

-          među-prostornim odnosima;

-          odnosima među elementima kompozicije;

-          skraćenjima u perspektivi;

-          kvaliteti tona;

-          kolorističkom rješenju i sjenama.

Tečaj se sastoji od ukupno 12 školskih sati raspoređenih na šest radionica.

U školskoj godini 2018./2019. provodimo tri tečaja priprema za ŠPUD.

Odaberite jedan od tečaja na koji se želite prijaviti:

Prvi tečaj od 16.01.2019. – 20.02.2019.

Drugi tečaj od 06.03.2019.-10.04.2019.

Treći tečaj od 08.05.2019.-12.06.2019.

Radionice se održavaju srijedom od 19:45-21:15 sati.

Prijave i informacije na: info@udruga-praktikum.hr

Kako tečaj osigurava kvalitetnu pripremu za prijemni ispit uz stručno vodstvo, možemo se pohvaliti s više od 90% naših polaznika koji su uspješno upisali ŠPUD!

Priprema za prijemni ispit u ŠPUD bazira se na kontinuiranom radu, kao preduvjetu za uvježbavanje oka i ruke. Talent bez vježbe umanjuje mogućnost upisa, pa tako i kontinuirana vježba s manje prisutnog talenta uvelike povećava mogućnost upisa.

Voditeljica tečaja Marija Stojanović

Rođena je 1979. godine u Zagrebu. Nakon završene Škole primijenjene umjetnosti i dizajna – Odjel keramike, diplomirala je etnologiju i povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu.

Od 2009. godine profesionalno se bavi oblikovanjem umjetničke keramike te vodi više keramičkih radionica i tečajeva.

U Praktikumu vodi likovne radionice za djecu i odrasle i priprema učenike za Školu primjenjene umjetnosti i dizajna.

Aktivno sudjeluje na izložbama i međunarodnim kolonijama. Članica je ULUPUH-a.  Živi i djeluje u Zagrebu.

Komentari polaznika:

“Na tečaju je bilo odlično. Upute voditeljice su bile jasne i opširne i uvijek nam je pomagala i objašnjavala kada bi zapeli! Modeli su bili zahtjevni, ali i zanimljivi za crtanje!”

Lara Huzjan, polaznica Priprema za ŠPUD

“Ovaj tečaj pomogao mi je naučiti sve što me zanimalo i pomogao mi je umanjiti nervozu pri crtanju!”

Ema Kovačević, polaznica Priprema za ŠPUD

“Smatram da sam nakon ovih priprema poboljšala svoje tehnike crtanja i da sam spremna za polaganje prijemnog ispita, također voditeljica je vrlo ljubazna i dobro objašnjava!”

Tara Mirković, polaznica Priprema za ŠPUD

“Prije ovog tečaja nisam uopće znala crtati stolac. Na tečaju sam naučila o perspektivi i skraćenjima i sada mi je puno lakše!”

Ema Stojaković, polaznica Priprema za ŠPUD

“Bilo je super. Sada puno bolje razumijem stvari koji mi nisu išle od ruke!”

Anja Ribić, polaznica Priprema za ŠPUD

“Nakon tečaja osjećam se spreman za prijemni i mislim da će biti manja šansa da će me uhvatiti nervoza.”

Erik Hrebinec, polaznik Priprema za ŠPUD

“Bilo je zabavno i itekako sam spremna za prijemni!”

Marta Berislavić, polaznica Priprema za ŠPUD

“Ugodna atmosfera, dobra voditeljica, dobar pribor i prostor i lijepo objašnjeno!”

Ema Popović, polaznica Priprema za ŠPUD

“Kada je moje dijete upisalo ŠPUD, bio je definitivno najsretniji dečko na kvartu!”

Jadranka K. Šebetovsky, mama polaznika Jana

“Moja kćer Ema, primljena je i u ŠPUD i u gimnaziju! Jako sam ponosna, bez obzira koji će put odabrati!”

Snježana Mrazović, mama polaznice Eme

x