Priprema za prijemni ispit u ŠPUD!

stolac

Tečaj namijenjen učenicima osnovnih škola koji žele pristupiti prijemnom ispitu Škole primijenjene umjetnosti i dizajna.

Tečaj se sastoji od 12 školskih sati podijeljenih na 6 radionica u trajanju od 90 minuta.

Rad u grupi (do 10 polaznika) uz individualizirani pristup svakom polazniku.

Tečaj uključuje:

Crtanje stolca obuhvaća rad na

-          pravilnom smještanju modela u format;

-          prenošenju proporcija (širina, visina);

-          odnosima među veličinama;

-          međuprostornim odnosima;

-          skraćenjima u perspektivi;

-          kvaliteti linije;

-          tonskoj skali.

Crtanje kompozicije i kompozicija u boji obuhvaća rad na:

-          pravilnom smještanju kompozicije u format;

-          prenošenju proporcija (širina, visina);

-          odnosima među veličinama;

-          među-prostornim odnosima;

-          odnosima među elementima kompozicije;

-          skraćenjima u perspektivi;

-          kvaliteti tona;

-          kolorističkom rješenju i sjenama.

Tečaj se sastoji od ukupno 12 školskih sati raspoređenih na šest radionica.

Tečaj osigurava kvalitetnu pripremu za prijemni ispit uz stručno vodstvo.

Uz trud i predani rad naših dosadašnjih polaznika možemo se pohvaliti s ostvarenim odličnim rezultatima na prijemnim ispitima!

Tečaj pod vodstvom Melite Omeragić, akademske kiparice.

mU23OvoeAtKllFFeSetdQpje-zFmy5HaD8Pg4nM1aoo,5Zu7dSNZ13QeDjsBfYxrHiAFhcn0bIQ736mc_1TIkdM,VCUfwOrhnwEm3S30PEOeR2ieU6y2pClEJmHj6aK72iYMelita Omeragić diplomirala je na Akademiji likovnih umjetnosti „Pietro Vannucci“, Perugia, Italija.

Tijekom života u Italiji podučava slikanje, modeliranje i crtanje za sve uzraste te priprema mlade likovnjake za prijemne ispite umjetničkih škola. Izlagala je po cijeloj Italiji umjetničke radove na samostalnim i kolektivnim izložbama, sudjelovala na različitim umjetničkim manifestacijama. Surađuje s likovnjacima u izradi scenografija u filmskoj industriji, organiziranju performancea te postavljanju izložbi i pri tome osvaja različita priznanja.

Danas usavršava svoj rad s djecom na Institutu za Waldorfsku pedagogiju u Zagrebu. Od 2016. postaje redovnim članom HDLU-a.

Po povratku u Hrvatsku imenovana je stalnim sudskim tumačem za talijanski jezik na Županijskom sudu u Zagrebu.
Uz svoj stalni angažman u aktivnostima i projektima Udruge Praktikum, pruža edukaciju iz svijeta umjetnosti djeci i mladima te priprema učenike za prijemne ispite u umjetničke škole.

Komentari polaznika:

“Nakon tečaja osjećam se spreman za prijemni i mislim da će biti manja šansa da će me uhvatiti nervoza.”

Vito Gurdulić, polaznik priprema za ŠPUD

“Bilo je zabavno i itekako sam spremna za prijemni!”

Ema Mrazović, polaznica priprema za ŠPUD