Naša priča

PRAKTIKUM – centar za djecu i mlade osnovan je 2013. s ciljem poboljšanja kvalitete života djece i mladih.

Od početka djelovanja naša je misija stvarati ugodan prostor u koji će rado dolaziti djeca, mladi i njihovi roditelji kako bi kroz njima prihvatljivu edukaciju i igru postizali bolje rezultate u svim područjima života.

U radu s djecom i mladima provodimo kreativne i edukativne programe. U sklopu kreativnih radionica slikamo, crtamo, modeliramo, pripremamo izložbe, glumimo i bez treme stajemo pred publiku, snimamo i montiramo filmove, obilazimo muzeje i kazališta, upoznajemo se s umjetnicima današnje scene te se pripremamo za upise u umjetničke škole.

Edukativni programi pripremaju djecu za sretno i kvalitetno obrazovanje – prvo kroz pripremu za školu s osmijehom, a kasnije kroz podršku i pomoć u učenju i pisanju zadaća te stjecanje vještina i tehnika za kvalitetno samostalno učenje.

Kada se odmaramo od škole i obaveza, tijekom praznika organiziramo kreativno-edukativne dječje kampove i upoznajemo svijet oko nas.

Ali prije svega, smijemo se, zabavljamo i stječemo nezaboravna iskustva.

Naše programe provodimo uz pomoć stručnog vodstva priznatih dramskih i likovnih pedagoga, akademskih umjetnika, obrazovnih djelatnika te stručnjaka iz područja neformalne edukacije.

Pridružite nam se i budite dio naše radosne kreativno-edukativne zajednice.

Misija i vizija

Misija: Poticanje kreativnosti i stvaralačkog izražavanja, doprinos razvoju višestrukih područja dječjeg razvoja (socio-emocionalno, kognitivno, tjelesno-kinestetičko itd.) te pružanje podrške djeci i mladima kroz provođenje raznovrsnih kreativnih i edukativnih programa te dječjih kampova. Želimo pružiti poticajno i sigurno okruženje u kojem će djeca i mladi moći istraživati svoje interese, razvijati svoje vještine te stjecati samopouzdanje i sposobnosti za uspješno suočavanje s izazovima u budućnosti.

Vizija: Postati prepoznatljiva i cijenjena organizacija koja potiče kreativnost i osobni razvoj djece i mladih. Težimo postati lideri u osmišljavanju i provođenju inovativnih i inspirativnih programa koji potiču sveobuhvatan razvoj djece i mladih, omogućujući im da postanu samostalni, samosvjesni i empatični građani koji doprinose zajednici i širem društvu.

Naše vrijednosti

Od prvog dana našeg djelovanja postoje vrijednosti u koje čvrsto vjerujemo i koje su prožete kroz cjelokupan rad s polaznicima, bilo da se radi o edukativnim i kreativnim radionicama, kampovima ili nekim drugim oblicima aktivnosti.

Te se vrijednosti odnose na njegovanje ustrajnosti i empatije te poticanje samostalnosti i odgovornosti kod naših polaznika, kao i na entuzijazam, stručnost, kvalitetu i posvećenost u pristupu radu svih naših djelatnika. U radu Praktikuma promiču se i vrijednosti tolerancije, solidarnosti, međusobnog poštivanja, nenasilja i nediskriminacije kao ključan prioritet u stvaranju sigurnog, poticajnog i inkluzivnog okruženja za našu budućnost.