Posjet izložbi „Bukovac i Cabanel“


„Umjetnost briše s duše prašinu svakodnevnog života.“ Vodeći se ovom Picassovom mišlju 30. studenog pozvali smo korisnike Doma sv. Antuna u Karlovcu, sudionike na projektu, na razgledavanje izložbe „Vlaho Bukovac i Alexandre Cabanel – povijesni susret učenika i učitelja“ kojom se obilježava 120 godina postojanja Umjetničkog paviljona u Zagrebu. Upravo je naš slavni Cavtaćanin Bukovac začetnik Umjetničkog paviljona. Izložbu možete pogledati do 6. siječnja 2019.

Druženje smo završili ručkom u restoranu i posjetom zagrebačkoj katedrali. Budući da su u projektu predviđeni posjeti kulturnim institucijam kao i putovanje između dva odredišta na kojima se održavaju projektne aktivnosti naši su sudionici zahvaljujući sufinanciranju sredstvima iz Europske unije (Europskog socijalnog fonda putem strukturnifondovi.hr i esf.hr) ovaj izlet dobili posve besplatno.

Osim korisnika Doma sv. Antuna besplatnim razgledavanjem izložbe obradovali smo 65 vanjskih korisnika Doma centar te njih 20 iz Udruge invalida rada Zagreba 4. prosinca 2018.