Posjet izložbi „Dizajner/Ilustrator“


U petak i subotu, 16. i 17. prosinca u Galeriji Studija dizajna, naši su likovnjaci iz Gajeve povodom desetak godina ilustracije na Studiju dizajna posjetili izložbu „Dizajner/Ilustrator“.


Uz stručno vodstvo voditeljice Monike, likovnjaci su kroz tri tematske cjeline uvidjeli važnost ilustracije kao likovnog i komunikacijskog medija te su im prezentirani kreativni procesi, edukacijska metodologija te praktična primjena znanja i vještina s kolegija ilustracija u kontekstu dizajna vizualnih komunikacija.

Prezentirani studentski radovi rezultati su edukacijskog procesa na kolegiju „Ilustracija 2“ i na radionicama „Ajd’ nacrtaj neš“ koje se kontinuirano održavaju od 2012. godine te radovi nastali suradnjom kolegija „Ilustracija“ s projektantskim kolegijima smjera „Vizualne komunikacije“.