NAGRADE ZA NAŠE KREATIVCE

1. i 2. mjesto naših kreativaca na natječaju „Izradi svoj plakat!“


Naši polaznici likovnih radionica Kreativni start (6-10 godina) Sven Vinovrški (8) i Jakov Sulje (8) osvojili su 1. i 2. mjesto na natječaju „Izradi svoj plakat!“ Hrvatske udruge likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti (ULUPUH) u kategoriji osnovnoškolskog uzrasta. Pod mentorstvom povjesničarke umjetnosti Marije Maje Stojanović, dječaci su za natječaj izradili plakate svojih omiljenih filmova – Sven Garfielda i Jakov Iron Mana.
U izboru za najbolji plakat natjecalo se 33 rada, a one najbolje je odabrala grafička dizajnerica i autorica izložbe Sinteze/Syntheses Miranda Herceg. Iako su digitalni mediji u današnje vrijeme dominantniji od tiskanih, plakat je još uvijek jedno od najčešćih formi vizualnih komunikacija, a dizajnerima jedan od najpoželjnijih zadataka.
Čestitke mladim kreativcima i mentorici!
Sve ostale informacije o natječaju i nagrađenim radovima možete pogledati na: KREATIVCI BLOG

 

Sven Vinovrški, dobitnik nagrade za plakat Garfield     Josip Sulje, dobitnik nagrade za plakat Iron Man