UMJETNOST U MOM KVARTU – RADIONICA “AUTSAJDERI”


U sklopu naših likovnih radionica i samostalnog projekta udruge Praktikum, “Umjetnost u mom kvartu” naši umjetnici podružili su se ovoga puta sa kustosicom Muzeja suvremene umjetnosti Danielom Bilopavlović Bedenik koja je likovnjake upoznala sa stvaralaštvom umjetnika autsajdera.

Na radionici smo naučili tko su autsajderi, po čemu se razlikuju od ostalih umjetnika i zašto su dobili to ime, a zatim smo prije početka izrade naših djela, zatvorili oči i promislili: “Da sam autsajder kako bi doživio svijet?”. Bravo za naše kreativce otvorenoga srca i predivne radove!

U MSU je nedavno otvorena izložba „Formula čula“ na kojoj su izloženi radovi autsajdera iz Zbirke marginalne umjetnosti, a mi smo proučili i njihove „otkačene“ radove i inspirirani njima napravili vlastite!

Sve detalje o našem projektu i gostovanjima umjetnika s današnje scene proučite na: Umjetnost u mom kvartu!