„Gluma pred kamerom“ u Praktikumu


U suradnji s Medeja Media, za naše najstarije polaznike dramskih radionica, u Praktikumu smo 11. i 12. svibnja 2024. održali praktičnu dramsku radionicu “Gluma pred kamerom”.

Gluma pred kamerom Praktikum Zagreb
Fokus ove korisne i zanimljive radionice stavljen je na razumijevanje razlika između kazališne glume i glume pred kamerom te savladavanje alata (osnova snimanja) pomoću kojih naši polaznici dramskih radionica po završetku radionice znaju kako samostalno snimiti materijale koje mogu upotrijebiti u svom showreelu.

Gluma pred kamerom Praktikum Zagreb
Osim tehničkog aspekta glume pred kamerom, naši dramci su se pod vodstvom glumice Mirne Ostrošić dotaknuli i konkretnih situacija u kojima se kazališno razlikuje od filmskoga – filmskog plana, pogleda u kadru, tretiranja tišine i mizanscene, kontinuiteta radnje i općenito zakonitosti filmske glume u usporedbi s kazališnom.

Gluma pred kamerom Praktikum Zagreb
Radionica se odvijala i pod budnim okom i kamerom Mije Maras Živković, a zaključili smo da se naši dramci, osim na sceni pred publikom, izvrsno snalaze i kada se upale kamere 😊