Započeli smo s provedbom projekta “Za Jedn(o)akost”!

U suradnji sa Rehabilitacijskim centrom za stres i traumu Zagreb započeli smo s provedbom projekta “Za Jedn(o)akost”!

Cilj ovoga projekta je jačanje žena i njihove uloge u društvu, s naglaskom na povezivanje i uključivanje žena koje su dobile azil u RH ili su u procesu odobravanja.

S obzirom da dolaze iz zemalja sa tradicionalnim, patrijarhalnim sustavom vrijednosti, ove žene trebaju dodatnu podršku.

Kulturološke razlike su velike te je važno informirati ih, upoznati s pravima, vrijednostima i običajima društva u kojem se nalaze i dati im priliku da se izraze i prepoznaju zajedničke vrijednosti.

Udruga Praktikum u sklopu projekta provodi kreativne radionice bazirane na principu multikulturalizmamodela koji se temelji na prepoznavanju i poštovanju postojanja različitih grupa unutar jednog društva koje koegzistiraju, nenasilno i jednakopravno.

Otvorili smo vrata naše udruge za druženje s ovim damama i započeli s radionicama pjevanja i likovnim radionicama!

Radionice su terapeutskog i inkluzivnog karaktera pod stručnim vodstvom.

Više o projektu pročitajte na: Za Jedn(o)akost