Umjetnost u mom kvartu

Dejan Kljun i Praktikum


U sklopu samostalnog projekta “Umjetnost u mom kvartu”, a s ciljem educiranja naših polaznika o današnjoj umjetničkoj sceni i trendovima, Praktikum je ugostio akademskog kipara Dejana Kljuna. Dejan je djecu upoznao s osnovnim kiparskim materijalima – glinom i gipsom te prikazao tehniku lijevanja i umnožavanja izrađenih predmeta. Predstavio im je svoje radove i upoznao ih s razvojem svoje karijere. Divno druženje i iskustvo!

Dejan Kljun kao samostalni umjetnik izlaže grupno i samostalno, bavi se primijenjenim kiparstvom i slikarstvom te 2008. upisuje doktorski studij na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Osim ostvarivanja u kiparskom i slikarskom izričaju, bavi se i drevnom japanskom tehnikom slikanja na vodi – suminagashijem.

Zahvalni smo mu na gostovanju i znanju koje je prenio našim polaznicima!