UMJETNOST U MOM KVARTU

Gostovanje grafitera 2Fast!


U sklopu samostalnog projekta “Umjetnost u mom kvartu” ugostili smo umjetnika i grafitera Krešimira Budena – 2Fast?
Djeca su naučila različite stilove crtanja grafita i odlično se zabavila!
Hvala Krešimiru na gostovanju!

Krešimir Buden rođen je 1974. u Zagrebu gdje se nakon završene Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn profesionalno bavi grafičkim dizajnom, izradom ilustracija i srodnim vizualnim komunikacijskim tehnikama. Istodobno zadnjih 18 godina profesionalno dizajnira i osmišljava reklamne kampanje, ambalaže, plakate i ostale promotivne grafičke materijale.

Od 1990. godine bavi se grafitima i jedan je od osnivača hrvatske grafiti scene. Dugogodišnju želju prenošenja grafita u trodimenzionalne skulpture uspješno radi zadnjih nekoliko godina, a široj javnosti najpoznatiji je kao autor prvog 3D grafita u Hrvatskoj, kojim je Krešimir Buden na inovativan način obilježio prvih 20 godina na zagrebačkoj grafiti sceni. Prva 3D grafiti instalacija postavljena je na zid grafita u Branimirovoj ulici, a rađena je za javni natječaj oslikavanja ulice u sklopu Muzeja urbane umjetnosti u Zagrebu. Ovaj grafit izlazi iz poznate forme grafita jer instalacija izlazi iz zida i igrom svjetla i sjene tvori dosad neviđeni grafit koji i dalje koristi zid kao medij prenošenja poruka.

Krešimir Buden član je ULUPUH-ove sekcije za grafički dizajn, izlagao je na brojnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu.