Naši likovnjaci sudjelovali su u internacionalnom natjecanju u slikarstvu!


Turski Konak Rotary Club tradicionalno obilježava internacionalno natjecanje u slikarstvu za djecu od 6 do 10 godina.

Sama svrha natjecanja jest napraviti platformu koja omogućava mladim slikarima da se izraze i motivirati ih, nagradivši njihova dostignuća u području umjetnosti, kao i promovirati turski nacionalni dječji dan. Evaluaciju radova provodi tročlani žiri koji inače provodi trening edukacije o umjetnosti s djecom.

Ovogodišnja tema bila je “Svijet u kojem želim živjeti” a korištene tehnike pastele, vodene boje, tempere i u globalu su bile tražene šarene slike. Nekoliko naših umjetnika pod vodstvom kiparice Melite Omeragić se pridružilo natjecanju i oduševljenja nije manjkalo kada su na našu adresu stigli certifikati :)