LJETNI KAMP
„STARI EGIPAT“


Pozdravili smo školu i dočekali ljeto novim kampom u Praktikum centru. Tema je bila „STARI EGIPAT“!

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Kao i na svakom našem kampu, primili smo se posla i dane ispunili kreativnim radionicama i druženjem.

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Svako jutro, nakon okupljanja, krenuli smo s likovnim radionicama. Tamo smo izradili glinenu pločicu na koju smo uklesali svoje ime. Pomoću hijeroglifa naravno! Kako ne bi samo klesali, odlučili smo izraditi i papirus po kojem smo onda crtali i pisali razne tajne. Napravili smo svoja oglavlja koja su nas pretvorila u prave vladare! Od vune smo si napravili i prigodne natikače koje će nas štititi od vrućeg pijeska. Naravno, izgradili smo mi i svoju piramidu. Jedina razlika je što je naša malo manja!

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Kako smo na likovnoj radionici izradili mnoštvo rekvizita, red je bio i da ih upotrijebimo. Osmislili smo razne zanimljive priče, zamislili kako bi živjeli u drugačijoj kulturi, po drugačijim običajima. Tako smo uz vladare bili i graditelji, postolari, balzameri, trgovci pa čak se našla i pokoja mumija. Tako smo uplovili u čudesan svijet ove drevne civilizacije, otkrili za što se koristila rijeka Nil, koje životinje u njoj žive. Kako se trguje kada novaca nema i što nam je sve potrebno u zagrobnom životu.

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Dane smo još popunili zabavnim igrama, ukusnom klopom i desertima, izlascima i druženjima u parku i još mnogim kreativnim aktivnostima.

Praktikum Zagreb Ljetni Kamp Stari Egipat

Sada je red da i mi krenemo na ljetne praznike i pošteno se odmorimo za nove avanture u našem Praktikum centru.