Čarobni dan u Maksimiru


U prekrasnom parku Maksimiru ove nedjelje imali smo priliku pokazati i ispričati malenima i njihovim roditeljima čime se to naša udruga bavi!

Tog predivnog sunčanog i uistinu Čarobnog dana na putu Ivice i Marice, družili smo se s našom kiparicom Melitom Omeragić i otkrivali nove hrvatske Jacksone Pollocke :)

Djeca uzrasta od šest do dvanaest godina kroz besplatne likovne radionice objedinjene nazivom “Ja umjetnik” učila su o značenju Mandala i kreativno ih popunjavali šarenim pastelama, flomasterima i kemijskama. Posebice su se razveselili oslikavanju velikog platna gdje su kroz boje zajedničkim snagama izražavali emocije: ljutnju, sreću, tugu…i po njihovoj želji ljepotu. I to može biti emocija! ;)

Likovnu radionicu “Stablo” smo ostavili za popodnevne sate, jer što je bolje od umirujućeg kreiranju stabala iz mašte nakon cjelodnevnog “lunjanja” po Maksimiru?