ALOHA PREZENTACIJA I UPISI

Aloha mentalna aritmetika s abakusom – prezentacija programa i upis u novi ciklus


Tražite provjereni program koji potiče intelektualni i mentalni razvoj za djecu od 4 do 13 godina? ALOHA mentalni razvoj za djecu je međunarodni program prisutan u tisućama centara diljem svijeta i vodeći je program mentalne aritmetike unazad više od 25 godina.

Zašto ga upisati? Stimulira intelektualne i kreativne sposobnosti djece i doprinosi uravnoteženom razvoju obje moždane polutke.

 

PREZENTACIJA ALOHA PROGRAMA

Sve informacije o programu, direktan kontakt djece s abakusom i ALOHA trenericama možete dobiti na prezentaciji za djecu i roditelje 17. veljače 2020. za predškolarce  i 18. veljače 2020. za školarce od 18:00h-19:00h. Prezentacija programa bit će organizirana u prostorijama poslovnog prostora HUB385, Petračićeva ulica 6.

Prijavite sebe i svoje dijete na e-mail: [email protected] ili tel.+385 1 3842 482.

 

udruga praktikum zagreb aloha mentalna aritmetika abakus

O PROGRAMU

ALOHA djeci pomaže da ostvare svoj pravi potencijal u ključnom periodu razvoja mozga. Glavni alat nam je drevna naprava koju ljudi koriste već tisućama godina, a zovemo ju abakus – najstariji kompjutor koji služi za izvođenje mnogih računskih operacija. No,u programu je abakus zapravo samo pomagalo pomoću kojeg dolazimo do našeg glavnog cilja – treninga za mozak.

 

Što radimo na ALOHA radionicama?

Prvo što djeca uče je računanje na samom abakusu, ali to je tek početak. Kada djeca nauče baratati abakusom i svladaju osnovne operacije, tek tada kreću prave mozgalice i dolazi do glavnog dijela programa – mentalne aritmetike. Polako počinju vježbati naučene operacije izvoditi „mentalno“ – tako da vizualiziraju abakus i korak po korak savladavaju sve kompleksnije zadatke pomoću vizualizacije abakusa.

 

Koristi programa ALOHA Mentalne aritmetike

ALOHA ne pomaže samo u računanju, već omogućava da iskoristimo veći dio svog mozga u svakom aspektu života. Tijekom programa se kroz različite igre i aktivnosti konstantno radi na ovim vještinama:

 

  • Pažnja i koncentracija
  • Kreativnost
  • Prostorna orijentacija
  • Sposobnost slušanja
  • Analitičke vještine
  • Fotografsko pamćenje
  • Sposobnost opažanja
  • Imaginacija i vizualizacija

 

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdalo je svoje pozitivno stručno mišljenje za program ALOHA mentalna aritmetika s abakusom! Tako navode da osim koncentracije, povećava se i kapacitet memorije te sposobnost bržeg procesuiranja većeg broja informacija, što bi moglo doprinijeti povećanju razina postignuća učenika u nastavnome procesu. Ideja iza ALOHA Mentalne aritmetike dolazi kao rezultat brojnih istraživanja iz područja psihologije i poduke.

 

Program se grana na dvije cjeline, ovisno o dobi djece: Tiny Tots za predškolski uzrast od navršene 4 godine i Kids za školski uzrast do navršenih 13 godina.

 

Program se održava jednom tjedno po 2 sata. Jedna razina traje 14 tjedana, tj. 28 radnih sati na lokacijama Drniška 20, Srednjaci, i Gajeva 2, Centar, Zagreb.

Cijena jednog stupnja je 1.920 kn, plativo u 4 rate po 480 kn. Abakus i knjige nisu uračunati u cijenu programa. Na drugo dijete ostvarujete 10% popusta. Na treće i svako sljedeće 20% popusta.

 

Raspored ALOHA grupa za proljeće 2020.

 

Drniška 20 (Srednjaci) raspored:

UTORAK

17:00-18:00 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 2. stupanj

18:00-20:00 ALOHA mentalna aritmetika KIDS 2. stupanj

PETAK

17:00-18:00 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 2. stupanj

 

Gajeva 2 (Centar) raspored: 

PONEDJELJAK

17:30-19:30 ALOHA mentalna aritmetika KIDS 2. stupanj

UTORAK

17:30-19:30 ALOHA mentalna aritmetika KIDS 1. stupanj

17:30-19:30 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 1. stupanj

SRIJEDA

17:30-19:30 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 1. stupanj

17:30-19:30 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 2. stupanj

SUBOTA

09:00-11:00 ALOHA mentalna aritmetika KIDS 2. stupanj

11:30-13:30 ALOHA mentalna aritmetika TINY TOTS 2. stupanj