ALOHA Prezentacijska radionica


Dragi roditelji, odgajatelji, učitelji i nastavnici,

pozivamo vas na prezentacijsku radionicu programa ALOHA MENTALNA ARITMETIKA S ABAKUSOM, u ponedjeljak, 24. rujna 2018. u 19 sati u HUB385, Petračićeva 4, Trešnjevka.

Povedite i djecu, koja će istovremeno moći sudjelovati u uvodnoj radionici abakusa.

Voditeljica predavanja je dr. sc. Branka Novosel.

Za one koji se odluče na upis poklanjamo knjige.
Veselimo se vašem dolasku!

                                                          Rezervirajte svoje mjesto na prezentaciji na: [email protected]

U Praktikum centru provodimo program ALOHA Mentalna aritmetika s abakusom za djecu od 4 do 13 godina.

ALOHA djeci pomaže da ostvare svoj pravi potencijal u ključnom periodu razvoja mozga. Glavni alat nam je drevna naprava koju ljudi koriste već tisućama godina, a zovemo ju abakus ili abacus. Abakus je najstariji kompjutor i služi za izvođenje mnogih računskih operacija. Tip abakusa koji se koristi u programu je japanski ili soroban abakus. No, u programu je abakus zapravo samo pomagalo pomoću kojeg dolazimo do našeg glavnog cilja – treninga za mozak. U periodu od četvrte do sedamnaeste godine se u našem mozgu događa najveći dio sinaptogeneze. Sinaptogeneza je proces stvaranja novih neuronskih veza i građenja neuronske mreže. Naš mozak je podijeljen na dvije polutke ili hemisfere – lijevu (analitičku) i desnu (kreativnu). Ljudi kod računanja inače koriste samo lijevu polutku mozga, dok je desna zapostavljena. Kod kreativnih aktivnosti je naglasak na desnoj polutci mozga, a lijeva je opet zapostavljena. Da bi potaknuli suradnju obje polutke i omogućili djeci da izgrade jaču neuronsku mrežu i maksimalno iskoristili proces sinaptogeneze, došli smo do rješenja u obliku mentalne aritmetike.

Kada djeca nauče baratati abakusom i svladaju osnovne operacije, tek tada kreću prave mozgalice i dolazi do glavnog dijela programa – mentalne aritmetike. Polako počinju vježbati naučene operacije izvoditi „mentalno“ – tako da vizualiziraju abakus i korak po korak  savladavaju sve kompleksnije zadatke pomoću vizualizacije abakusa. Na taj način oni operaciju simultano izvode u obje hemisfere i rezultat prebacuju iz jedne u drugu, što omogućava jačanje veza između lijeve i desne polutke. U lijevoj polutci se odvija računski dio, a desna polutka je zadužena za vizualizaciju abakusa i pamćenje položaja pojedinih kuglica. Dok pokušavamo stvoriti sliku abakusa u glavi  i istovremeno pratiti o kojoj se vrijednosti radi te izvoditi računske operacije, mi zapravo treniramo svoj mozak i činimo ga jačim.

Aloha se provodi pod vodstvom certificiranih ALOHA trenera.

Program ALOHA postoji od 1993. godine, korijeni programa su u Maleziji, a od 2009. se program po prvi puta pojavio u Europi, točnije u Španjolskoj. Pristup poduci i edukativni materijal prilagođeni su za europsko školstvo i europske norme. Tijekom više od 20 godina optimizacije i konstantnog rada na programu, kvalitetu programa prepoznavalo je sve više i više ljudi diljem svijeta. Danas je ALOHA međunarodni program koji broji tisuće centara diljem svijeta, a kroz koje su već prošli milijuni polaznika i vodeći je program mentalne aritmetike. 

Sve ostale detalje možete pogledati na: Aloha mentalna aritmetika s abakusom za djecu

Prijave i upite možete slati na [email protected]