Umjetnost u mom kvartu uz Igora Čabraju!

U sklopu samostalnog projekta Udruge Praktikum “Umjetnost u mom kvartu“,

ovoga puta posjetio nas je grafičar Igor Čabraja!

Igor je, s našim malim umjetnicima, održao likovnu radionicu pod nazivom

“ŠARENI PEČATI”

Na ovoj radionici mladi likovnjaci upoznali su se s radom umjetnika Igora Čabraje te se okušali u jednoj od grafičkih tehnika!

Polaznici su izrađivali zajednički rad na velikom formatu papira. Iz spužve su izrezivali razne oblike karakteristične za drvo i njegovu krošnju uz pripadajuće elemente – vlati trave, kukce raznih vrsta i cvjetove.

Izrezane oblike otiskivali su poput pečata na papir pomoću tempera ili akrilnih boja, a kako se radi o pečatu, otisnuli smo ga onoliko puta koliko smo željeli i to u raznim bojama ili različitim nijansama jedne boje!

Bilo nam je jako zabavno! :)

Izložba izrađenih radova s radionice ŠARENI PEČATI bit će otvorena za javnost nakon radionice sljedeća 2 tjedna u Udruzi Praktikum!