Upisi u edukativne i kreativne programe za djecu i mlade na našoj novoj lokaciji – GAJEVA 2, centar!

Pripreme za školu

Praktikum provodi i program Priprema za školu koji se zasniva na igri, djeci najpristupačnijem sredstvu učenja i obuhvaća elemente NTC sustava učenja, waldorfske pedagogije i najnovijih psiholoških spoznaja. Cilj programa je potaknuti radost prema učenju i usvajanju novih znanja kako bi dijete s veseljem očekivalo polazak u školu!
Program se provodi u grupama do 10 polaznika, od 18.veljače 2019. do 03.lipnja 2019., dva puta tjedno u trajanju od 60min (ukupno 30 radionica kroz 4 mjeseca) pod stručnim vodstvom  psihologa.
Termin provedbe programa:

  • Gajeva 2, Centar, ponedjeljkom i četvrtkom od 16:30–17:30 sati.

Roditelji redovito dobivaju osvrt o napretku i smjernice za daljnji individualni rad s djetetom. Cijena mjesečne članarine iznosi 400 kn. Polaznici će prolaziti kroz različite aktivnosti i igre kojima će razvijati vještine potrebne za uspješnu prilagodbu zahtjevima škole:

  • Pravilan hvat olovke, jasna linija uz adekvatan pritisak na podlogu
  • Definiranje jednostavnijih pojmova, prepričavanje kraćeg događaja ili priče u pravilnom slijedu
  • Rastavljanje i sastavljanje poznatih riječi na slogove, imenovanje i razlikovanje glasova u riječima
  • Razumijevanje prostornih i vremenskih odnosa
  • Razumijevanje odnosa broja, oblika i količine
  • Zadržavanje pažnje na zadacima
  • Poštivanje pravila i suradnja s drugima

U program su uključene i tri terenske radionice kojima će polaznici upoznati školsko okruženje, snalaženje u prometu te vježbati matematiku u pokretu. Sve ostale detalje možete pogledati na Pripreme za školu.

Prijave na: info@udruga-praktikum.hr

ALOHA mentalna aritmetika s abakusom

Praktikum centru provodimo program ALOHA Mentalna aritmetika s abakusom za djecu od 4 do 13 godina.

ALOHA djeci pomaže da ostvare svoj pravi potencijal u ključnom periodu razvoja mozga. Glavni alat nam je drevna naprava koju ljudi koriste već tisućama godina, a zovemo ju abakus ili abacus. Abakus je najstariji kompjutor i služi za izvođenje mnogih računskih operacija. Tip abakusa koji se koristi u programu je japanski ili soroban abakus. No, u programu je abakus zapravo samo pomagalo pomoću kojeg dolazimo do našeg glavnog cilja – treninga za mozak. U periodu od četvrte do sedamnaeste godine se u našem mozgu događa najveći dio sinaptogeneze. Sinaptogeneza je proces stvaranja novih neuronskih veza i građenja neuronske mreže. Naš mozak je podijeljen na dvije polutke ili hemisfere – lijevu (analitičku) i desnu (kreativnu). Ljudi kod računanja inače koriste samo lijevu polutku mozga, dok je desna zapostavljena. Kod kreativnih aktivnosti je naglasak na desnoj polutci mozga, a lijeva je opet zapostavljena. Da bi potaknuli suradnju obje polutke i omogućili djeci da izgrade jaču neuronsku mrežu i maksimalno iskoristili proces sinaptogeneze, došli smo do rješenja u obliku mentalne aritmetike. Program se grana na dvije cjeline, ovisno o dobi djece: Tiny Tots za predškolski uzrast od navršene četiri godine i Kids za školski uzrast. Bitno je napomenuti i da su glavne razlike između pojedinih grana programa u pristupu nastavi prilagođenom dobi.

Tiny Tots

  • Ovaj dio programa namijenjen je najmlađima. Djeca vrtićke dobi već s navršene četiri godine i razumijevanjem brojeva od 0 do 9 mogu se priključiti ALOHA programu i kroz igru savladati aritmetičke operacije, te trenirati svoj mozak da ostvari više.
Kids
  • Kids program prilagođen je za djecu koja se upisuju u školskoj dobi, sve do navršenih 13 godina kako bi iskoristili puni potencijal programa prije završetka sinaptogeneze. Podijeljen je u dva ciklusa, a jedan ciklus se sastoji od 4 razine i traje dvije godine.

Program se održava jednom tjedno po 2 sata. Jedna razina traje 14 tjedana, tj. 28 radnih sati. Nakon što se obradi gradivo jedne razine, slijedi ponavljanje i završni ispit te dodjela diploma za položenu razinu.

CIJENA programa ALOHA Mental Arithmetic: Cijena jednog stupnja je 1.920,00 kn, plativo u 4 rate po 480 kn, s time da se zadnja rata plaća prije završnog ispita. Abakus i knjige nisu uračunati u cijenu programa. Abakus – cijena 168,00 kn (ALOHA ruksak i majica gratis) Knjige za program Kids (školarci) i Tiny Tots (predškolci) – 1.stupanj: 1. Knjiga A – za rad na satu 2. Knjiga B – vježbe za zadaću, prema danima 3. Knjiga Pažnja i koncentracija (koristi se dva stupnja) 4. Knjiga Test brzine i diktiranje brojeva (koristi se dva stupnja) Ukupna cijena knjiga za 1. stupanj: 154,00 kn

Lokacija provedbe programa: GAJEVA 2 (centar), 2.kat grupa KIDS: ponedjeljkom, 17:45h -19:45h grupa TINY TOTS: četvrtkom, 17:45h -19:45h Predviđeni početak rada: 04.03.2019.

Aloha se provodi pod vodstvom certificiranih ALOHA trenera. Tijekom više od 20 godina optimizacije i konstantnog rada na programu, kvalitetu programa prepoznavalo je sve više i više ljudi diljem svijeta. Danas je ALOHA međunarodni program koji broji tisuće centara diljem svijeta, a kroz koje su već prošli milijuni polaznika i vodeći je program mentalne aritmetike.  U Hrvatskoj, Ministarstvo znanosti i obrazovanja dalo je pozitivno stručno mišljenje na program ALOHA. Tako navode da osim koncentracije, povećava se i kapacitet memorije te sposobnost bržeg procesuiranja većeg broja informacija, što bi moglo doprinijeti povećanju razina postignuća učenika u nastavnome procesu. Sve ostale detalje možete pogledati na: Aloha mentalna aritmetika s abakusom za djecu

Prijave na: info@udruga-praktikum.hr

 

 

PRAKTIKUM music kids za predškolski uzrast

Osigurajte svom djetetu rano glazbeno obrazovanje i doprinesite njegovom intelektualnom i emocionalnom razvoju! Glazbena radionica pod vodstvom jazz glazbenice Melite Lovričević djecu predškolske dobi upoznaje s glazbom i glazbenim instrumentima i svim njezinim čarima na njima primjeren način uz igru, priču i pokret…maštamo, plešemo i pjevamo, ma obuhvaćamo sve glazbene aktivnosti:-). Naši polaznici nakon predškolskih glazbenih radionica  redovno upisuju glazbene škole.

Program se bazira na Waldorf pristupu (IWP) i Funkcionalnoj muzičkoj pedagogiji (FMP).  Djecu kroz program želimo upoznati sa svim instrumentima kako bi na kraju sami izabrali svoj budući instrument, kreativno se zabavljajući i uživajući uz glazbu.

ORGANIZACIJA RADA Radi se u grupama jedanput tjedno u trajanju od 45 minuta za grupe od 3-4 godine, a  60 minuta za grupe od 5-7 godina. Grupa 3-4 godine: utorak, 17:00h-17:45h Grupa 5-7 godina: utorak, 18:00h-19:00h

Maksimalni broj polaznika je 10, a minimalno 6 polaznika je potrebno da bi se oformila grupa. Mjesto u grupi osiguravate prijavom na info@udruga-praktikum.hr i uplatom nepovratne upisnine u iznosu od 100 kn. Novi ciklus traje od veljače do lipnja (16 tjedana) u iznosu od 1200 kn. Moguće je plaćanje u mjesečnim ratama, a posljednju ratu je potrebno platiti prije završetka ciklusa. Prestankom dolazaka unutar ciklusa potrebno je izvršiti plaćanje za cijeli ciklus.

Lokacija provedbe programa je Gajeva 2. Više o programu pogledajte na: PRAKTIKUM MUSIC KIDS

Prijave na: info@udruga-praktikum.hr

Terapija igrom

Terapija igrom je djeci prilagođen pristup koji im omogućava izražavanje vlastitih potreba, emocija i komunikaciju svega što im je „na duši“, dječjim jezikom. Djeca nisu navikla sjediti u velikim foteljama i pričati o vlastitim problemima kako to odrasli čine kroz psihološko savjetovanje ili terapiju. Njihov je mozak još u razvoju te biološki još nemaju mogućnost izraziti se riječima u potpunosti, a često prepreku punom izražavanju predstavlja i vokabular koji se također još razvija i gradi. Umjesto riječi, djeca za izražavanje biraju simbole odnosno igru. IGRAČKE su njihove RIJEČI, a IGRA je njihov JEZIK. U terapiji igrom, educirani stručnjaci koriste dječji jezik kako bi bolje razumjeli dijete, njegove potrebe i emocije, te pružili podršku koja mu je potrebna. Roditelji u procesu terapije imaju veliku ulogu te je prvi susret posvećen njima i razgovoru o djetetu kako bi terapeut kroz roditeljske oči dobio što bolju sliku o djetetu. Terapijski susreti održavaju se jednom tjedno po dogovoru s terapeutom, u trajanju od sat vremena od kojih je veći dio posvećen djetetu, a manji roditelju. Uz terapiju za dijete, roditelji dobivaju podršku u vlastitom nošenju s roditeljskim izazovima te stručno vodstvo kroz teškoće kroz koje prolaze.
Više o programu pogledajte ovdje: TERAPIJA IGROM
Prijave na: info@udruga-praktikum.hr